«ՌՈՔ Կապիտալ»-ը Newmag հրատարակչության հետ համագործակցության շրջանակում հանդես եկավ որպես Summer Fest 2026 փառատոնի գլխավոր հովանավոր՝ միանալով նախաձեռնության, որը մեկ հարթակում համախմբեց ընթերցանության, գրականության և ոգեշնչող քննարկումների սիրահարներին։
Փառատոնի կարևոր իրադարձություններից մեկը համաշխարհային թենիսի հայազգի լեգենդ Անդրե Աղասիի՝ «ՌՈՔ Կապիտալ»-ի աջակցությամբ հայերեն թարգմանված և հրատարակված «Անկեղծորեն» հուշագրության շնորհանդեսն էր, որին հաջորդեց թեմատիկ պանելային քննարկումը:
Գրքի ընտրությունը պատահական չէր։ «Անկեղծորեն»-ը պատմություն է ոչ միայն թենիսի, այլև կարգապահության, ինքնաճանաչման, դժվարությունները հաղթահարելու և երկար ճանապարհին չհանձնվելու մասին. արժեքներ, որոնք կարևոր են ոչ միայն խաղադաշտում, այլև ներդրումային աշխարհում։
Այս գաղափարներն արտացոլում են «ՌՈՔ Կապիտալ»-ի We don't play games. We play the match. կարգախոսի գաղափարախոսությունը: Ինչպես թենիսում, այնպես էլ ներդրումային ոլորտում հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն անհատական վարպետությամբ, այլև խաղազույգի միջև վստահությամբ և համատեղ աշխատանքով։
«ՌՈՔ Կապիտալ»-ի համար նման նախաձեռնություններին աջակցելը ներդրում է ընթերցանության մշակույթի, ինքնակրթության և նոր գաղափարների տարածման գործում։ Մենք հավատում ենք, որ գիտելիքն ու շարունակական զարգացումը երկարաժամկետ արժեք ստեղծելու կարևորագույն նախադրյալներից են՝ ինչպես յուրաքանչյուր անհատի, այնպես էլ հասարակության համար։

As part of its partnership with Newmag Publishing House, ROQ Capital served as the general sponsor of Summer Fest 2026, joining an initiative that brought together readers, literature enthusiasts and those passionate about inspiring discussions under one roof.
One of the festival's key highlights was the presentation of the Armenian edition of Open, the memoir of world-renowned Armenian-American tennis legend Andre Agassi, translated and published in Armenian with the support of ROQ Capital. The book presentation was followed by a thematic panel discussion.
The choice of the book was no coincidence. Open is a story not only about tennis, but also about discipline, self-discovery, overcoming challenges and refusing to give up throughout a long journey, values that matter not only on the court, but also in the world of investing.
These ideas are reflected in the philosophy behind ROQ Capital's slogan, We don't play games. We play the match. Just as in tennis, success in investing depends not only on individual excellence, but also on trust between partners and the ability to work together.
For ROQ Capital, supporting initiatives like this is an investment in promoting a culture of reading, lifelong learning, and the exchange of new ideas.We believe that knowledge and continuous development are among the most important foundations for creating long-term value, both for every individual and for society as a whole.