Արմբրոկը համագործակցում է Primavera հիմնադրամի հետ՝ աջակցելու երեխաների կրթությանը
Արմբրոկ ներդրումային ընկերությունն ու «Պրիմավերա» բարեգործական հիմնադրամը միավորել են ջանքերը՝ աջակցելու Հայաստանի մշակութային և կրթական զարգացմանը։ Այս համագործակցությունը երկարաժամկետ նախաձեռնության սկիզբ է, որի նպատակն է հզորացնել հայ երիտասարդ տաղանդներին և խթանել դասական երաժշտությունը՝ որպես երկրի մտավոր ու գեղարվեստական կյանքի անբաժանելի մաս։
2025 թվականի մայիսին՝ Արմբրոկի աջակցությամբ, Արնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում կայացավ պրոֆեսոր Իրինա Կրասոտինայի ղեկավարած Երևանի կամերային երաժշտության դպրոցի 2-րդ թողարկումը։ Միջոցառումը համախմբեց 14 երիտասարդ երաժիշտների Հայաստանից, Ռուսաստանից և Իսպանիայից, որոնք ինտենսիվ աշխատեցին կամերային համույթներում՝ պրոֆեսոր Կրասոտինայի մենթորությամբ (արվեստագիտության դոկտոր, Մոսկվայի Պ. Ի. Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, իսպանական երաժշտության նշանավոր մեկնաբան)։
Ծրագիրն ավարտվեց գալա համերգով՝ լեփ-լեցուն Արնո Բաբաջանյանի համերգասրահում, որտեղ երիտասարդ երաժիշտները ներկայացրին հինգօրյա համագործակցության ու ուսուցման արդյունքները։ Միջոցառումը լայն արձագանք գտավ տեղական ու միջազգային հանդիսատեսի շրջանում՝ ապահովելով ավելի քան 93,000 ներգրավվածություն տարբեր մեդիա ու թվային հարթակներում, ներառյալ լայն լուսաբանում Հայաստանում և Սփյուռքում։
«Կամերային երաժշտությունը յուրաքանչյուր երաժշտի կյանքի անգին մաս է․ այն սովորեցնում է հաղորդակցություն, համագործակցություն և փոխադարձ վստահություն բեմի վրա», — նշեց պրոֆեսոր Իրինա Կրասոտինան։
«Ավելի քան 30 տարի Արմբրոկը կամուրջ է ծառայում Հայաստանի և համաշխարհային ֆինանսական աշխարհի միջև։ Սակայն մեր առաքելությունը շատ ավելի լայն է՝ դա կայուն հասարակական արժեքների ստեղծումն է», — ընդգծեց Արամ Քայֆաջյանը, Արմբրոկ ներդրումային ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենը։ «Վստահ ենք, որ նման ծրագրերին աջակցելը ներդրում է Հայաստանի մշակութային ապագայի և ստեղծագործ մասնագետների հաջորդ սերնդի մեջ»։
Այս գործընկերությամբ «Արմբրոկ»-ը շարունակում է արտացոլել իր տեսլականը՝ միավորելու ֆինանսը, կրթությունն ու մշակույթը, վերահաստատելով, որ կայուն զարգացումը սկսվում է մարդկանց մեջ կատարվող ներդրումից։
498328033_17968193540899225_2691172691007638887_n.jpg499815716_17968193531899225_2607685268678970102_n.jpg499826798_17968193525899225_4840638978148827911_n.jpg500055381_17968193528899225_8405369353448605884_n.jpgD44A8500.JPGD44A8668.JPGD44A8931.JPGD44A9003.JPGD44A9102.JPGD44A9284.JPG
«Արմբրոկ»-ը ռեբրենդինգից հետո ներկայանում է որպես ROQ Capital
Fitch Ratings-ը բարելավել է «Արմբրոկ»-ի վարկանիշային հեռանկարը՝ «կայուն»-ից դարձնելով «դրական»
Telcell-ի IPO-ն Հայաստանում․ հաջողությամբ իրականացված հրապարակային առաջարկ՝ «Արմբրոկ»-ի տեղաբաշխմամբ
Արմբրոկը իրականացրել է Թելսելի IPO-ին Հայաստանում՝ բացելով նոր հնարավորություններ հայկական կապիտալի շուկաներում։

Armbrok Investment Company and the Primavera Charitable Foundation have joined efforts to support Armenia’s cultural and educational development. This collaboration marks the beginning of a long-term initiative to empower young Armenian talents and promote classical music as part of the country’s intellectual and artistic life.
In May 2025, the 2nd Yerevan Chamber Music School by Professor Irina Krasotina was held at the Arno Babajanyan Concert Hall with Armbrok’s support. The event brought together 14 young musicians from Armenia, Russia, and Spain, who worked intensively in chamber ensembles under Professor Krasotina’s mentorship — a Doctor of Arts, Professor of the Moscow State Tchaikovsky Conservatory, and a distinguished interpreter of Spanish music.
The program culminated in a Gala Concert held at a full Arno Babajanyan Concert Hall, where young musicians presented the results of their five days of collaboration and learning. The event drew significant attention from both local and international audiences, reaching over 93,000 interactions across media and digital platforms, including extensive coverage in Armenia and the Diaspora.
“Chamber music plays an invaluable role in every musician’s life — it teaches communication, cooperation, and mutual trust on stage,” said Professor Irina Krasotina.
“For over 30 years, Armbrok has been serving as a bridge between Armenia and the global financial world. Yet our mission extends far beyond finance — it’s about creating lasting social value,” noted Aram Kayfajyan, CEO of Armbrok Investment Company. “We believe that supporting projects like the Chamber Music School is an investment in Armenia’s cultural future and in the next generation of creative professionals.”
Through this partnership, Armbrok continues to demonstrate its vision of connecting finance, education, and culture, reaffirming that sustainable growth begins with investing in people.