«Արմբրոկ» ներդրումային ընկերությունը շարունակում է աջակցել մշակույթի ոլորտին, դառնալով Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի փառատոնային գործընկերը։
Այս համագործակցությունը ևս մեկ անգամ ընդգծում է մեր պատրաստակամությունը՝ աջակցելու ոչ միայն ֆինանսական և տնտեսական նախաձեռնություններին, այլև Հայաստանի մշակութային կյանքին։
Արմբրոկի աջակցությամբ կայացավ «Արմենիա» միջազգային երաժշտական 8-րդ փառատոնը, որը համախմբեց դասական երաժշտության սիրահարներին և միջազգային ճանաչում ունեցող արվեստագետներին։ Փառատոնը կարևոր հարթակ էր մեր մշակույթի միջազգային ներկայացման և երիտասարդ երաժիշտների համար նոր հնարավորությունների ստեղծման առումով։
Այս նախաձեռնության միջոցով Արմբրոկը վեր հանեց իր վստահությունը, որ ներդրումները պետք է ծառայեն հասարակական և մշակութային արժեքների ձևավորմանը։ Մեր թիմի համոզմամբ՝ կայուն ֆինանսական զարգացումը պետք է ուղեկցվի նաև կրթության, արվեստի և հասարակական կյանքի առաջխաղացմամբ։
Փառատոնն իրականացվեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի աջակցությամբ՝ մեկ անգամ ևս ընդգծելով պետական և մասնավոր հատվածների արդյունավետ համագործակցության կարևորությունը։

Армброк стал Фестивальным партнером Государственного симфонического оркестра Армении, расширяя инвестиции в культуру
В рамках деятельности, направленной на содействие сфере культуры, Армброк стал Фестивальным партнером Государственного симфонического оркестра Армении. Это сотрудничество еще раз подчеркивает нашу готовность поддерживать не только финансовые и экономические инициативы, но и культурную жизнь страны.
На этот раз при поддержке Армброка состоялся 8-й Международный музыкальный фестиваль «Армения», объединивший любителей классической музыки и артистов с мировым именем. Фестиваль стал важной площадкой для международного представления нашей культуры и создания новых возможностей для молодых музыкантов.
Этой инициативой Армброк подтвердил свою уверенность в том, что инвестиции должны служить формированию общественных и культурных ценностей. Наша команда убеждена, что устойчивое финансовое развитие должно сопровождаться также прогрессом в области образования, искусства и общественной жизни.
Фестиваль был проведен при поддержке Комитета по туризму Министерства экономики Республики Армения, что подчеркивает также важность эффективного сотрудничества между государственным и частным секторами.