ՌՈՔ Կապիտալ-ը ձևավորում է մշակույթ, որտեղ տաղանդը գնահատվում է, արդյունավետությունը՝ արժևորվում, իսկ աճը երբեք կանգ չի առնում։
Let’s ROQ together.
Ստեղծված՝ բարձր արդյունավետության համար: Կառուցված՝ մարդկանց համար։
ՌՈՔ Կապիտալում մենք հավատում ենք, որ բացառիկ արդյունքները ստեղծվում են բացառիկ մարդկանց շնորհիվ։ Այդ պատճառով մենք ձևավորում ենք միջավայր, որը խթանում է աճը, հոգատարությունը, ճանաչումը և երկարաժամկետ մասնագիտական զարգացումը։
• Աշխատանքի գնահատում և ճանաչում
• Ֆինանսական ճկունություն
• Առողջություն և բարեկեցություն
• Ուսուցում և զարգացում
• Աշխատանքի խրախուսում
Մեր մարդիկ
Մեր աշխատակիցների հաջողության պատմությունները մոտիվացնում և ոգեշնչում են մեզ
Էլմիրա Ղալումյան
Դեպոզիտարիայի, պահառության և հաշվարկային գործառնությունների դեպարտամենտի ղեկավար
Ընկերությունում դեպոզիտար և պահառության ծառայությունների ձևավորման օրվանից Էլմիրա Ղալումյանի նվիրված աշխատանքի շնորհիվ այս ծառայությունները դարձել են ոլորտում որակի չափանիշ։ Նրա ղեկավարությամբ ՌՈՔ Կապիտալի դեպոզիտար դեպարտամենտը բազմիցս արժանացել է  Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի ամենամյա մրցանակների տարբեր անվանակարգերում։
Ամալյա Չանդոյան
Ռեեստրավարման և պահառության ղեկավար
Ամալյան ՌՈՔ Կապիտալի թիմին միացել է 2022 թվականին՝ որպես ռեեստրավարման և պահառության ոլորտի մասնագետ։ Իր պատասխանատու աշխատանքի, մասնագիտական գիտելիքների և հետևողականության շնորհիվ նա արագ առաջընթաց է գրանցել՝ դառնալով ավագ մասնագետ։ Արդեն 2025 թվականին Ամալյան նշանակվել է Ռեեստրավարման և պահառության ղեկավար՝ համակարգելով ոլորտի հիմնական գործընթացները, ապահովելով արդյունավետ աշխատանք և բարձր որակ։ Ամալյայի խոսքով՝ ՌՈՔ Կապիտալի առանձնահատկությունն այն է, որ այստեղ աշխատանքը նկատվում և գնահատվում է՝ հնարավորություն տալով աճել և հավատալ, որ ճիշտ միջավայրում միշտ կարող ես ավելին։
Մանե Գաուդյան
Ավագ թրեյդեր
Մանե Գաուդյանը ՌՈՔ Կապիտալում աշխատում է որպես բրոքեր-դիլեր 2019 թվականից: Նրան սիրում և հարգում են ոչ միայն թիմակիցները, այլ նաև Հայաստանի ներդրումային ծառայությունների ոլորտի այլ ընկերություններում աշխատող գործընկերները: 2023 թվականին Հայաստանի ֆոնդային բորսան նրան մրցանակ է շնորհել որպես ֆոնդային բորսայում նոր AMX Trader ծառայության փորձարկման գործընթացում առավել նշանակալի ներդրում ունեցած գործընկեր:
Էդգար Աղաբեկյան
Գլխավոր դիլեր
Էդգար Աղաբեկյանն ընկերությունում աշխատում է արդեն երեք տասնամյակ՝ նրա հիմնադրման օրվանից: Հենց Էդգարն է հետևում, որ գործարքները կատարվեն սահմանված ժամկետներում և լավագույն պայմաններով: 2023 թվականին նա շահեց AMX մրցանակը՝ որպես AMX Trader-ի նոր պլատֆորմի փորձարկման գործում ամենանշանակալի ներդրումն ունեցած գործընկեր:
Էդուարդ Խաչերյան
Էդուարդը երկու անգամ զբաղեցրել է առաջին տեղը Virtual Stock Exchange մրցույթում (Լիբանան)։ Այնուհետև նա աշխատել է որպես մասնագետ BLOM Invest Bank-ի թրեյդինգային դեսքում։ 2020 թվականին տեղափոխվեց հայրենիք և միացավ ՌՈՔ Ֆանդս ընկերությանը՝ որպես որպես ներդնողների հետ աշխատող մասնագետ: Ֆինանսական շուկաների նկատմամբ ունեցած նրա հետաքրքրվածության և բարձր մասնագիտական արդյունքների շնորհիվ այսօր Էդուարդը ՌՈՔ Կապիտալի թրեյդինգային դեսքում է, արդեն ավագ թրեյդերի դիրքում։
Միլենա Ղայֆաջյան
Միջազգային պահառության և հաշվարկային գործառնությունների ղեկավար
Թեև Միլենան իր մասնագիտական ուղին սկսել է բանկային ոլորտում, նրա կարիերայի կարևոր մասը կապված է ՌՈՔ Կապիտալի հետ։ Որոշ ժամանակ աշխատելով բանկային համակարգում՝ նա վերադարձել է ՌՈՔ Կապիտալ՝ արդեն հարուստ փորձով և նոր մասնագիտական ձեռքբերումներով։ Իր 13-ամյա մասնագիտական փորձառությունից 9 տարին Միլենան անցկացրել է ՌՈՔ Կապիտալում։ Այսօր նա զբաղեցնում է Միջազգային պահառության և հաշվարկային գործառնությունների ղեկավարի պաշտոնը։ Միլենայի խոսքով՝ ՌՈՔ Կապիտալ վերադառնալը իր մասնագիտական ճանապարհի կարևոր որոշումներից մեկն էր։ Այստեղ ձևավորված կորպորատիվ մշակույթը, բարձր մասնագիտական չափանիշներն ու մարդկանց նկատմամբ հարգալից վերաբերմունքը ստեղծում են միջավայր, որտեղ հնարավոր է շարունակաբար զարգանալ և հասնել նոր հաջողությունների։
Սամվել Սահակյան
Ֆինանսական տնօրեն
Սամվելը կարիերան ՌՈՔ Կապիտալում սկսել է որպես հետազոտությունների բաժնի ղեկավար, որտեղ ձևավորել է վերլուծական և շուկայի խորքային ուսումնասիրության ուժեղ հիմք՝ ձեռք բերելով վստահելի փորձագետի հեղինակություն ֆինանսական վերլուծության մեջ։ Նրա պրոֆեսիոնալիզմն ու փորձը նրան առաջնորդեցին դեպի կարիերայի հաջորդ քայլը՝ Ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը։ Սամվելը ունի տնտեսագիտության թեկնածուի աստիճան և ներկայումս հանդիսանում է CFA ծրագրի Level III թեկնածու։
Մեր գրասենյակը
Մայրաքաղաքի սրտում գտնվող մեր գրասենյակը պարզապես աշխատանքային տարածք չէ, այլ նաև հաղորդակցվելու և ստեղծագործելու համար լավագույնս հարմարեցված ժամանակակից վայր:
Կորպորատիվ միջոցառումներ
Մեր թիմը գիտի ոչ միայն արդյունավետ ու նվիրված աշխատել, այլև միասին հրաշալի ժամանակ անցկացնել՝ կտրվելով աշխատանքային առօրյայից ու լիարժեք զվարճանալով։ Կորպորատիվ միջոցառումները մեզ համար պարզապես հաճելի ժամանց չեն․ դրանք հնարավորություն են ավելի մտերմանալու և ստեղծելու ջերմ, դրական մթնոլորտ։ Իսկ պարբերաբար կազմակերպվող համատեղ հանգիստն ու ոչ ֆորմալ շփումն օգնում են ամրապնդել թիմային ոգին, ձևավորել համախմբված և միմյանց վստահող թիմ։
Հետաքրքրությունների ակումբներ
Մեզ միավորում է ոչ միայն աշխատանքը, այլև ընդհանուր նախասիրություններն ու միասին անցկացրած ժամանակը։ Մենք ունենք հետաքրքրությունների ակումբներ, որոնք թիմակիցներին հնարավորություն են տալիս շփվելու նաև աշխատանքային միջավայրից դուրս՝ միավորվելով ընդհանուր նախասիրությունների շուրջ՝ սպորտից և ճանապարհորդությունից մինչև գինու մշակույթ, արվեստ և այլ թեմաներ։ Իհարկե, սա նպաստում է ավելի մտերիմ հարաբերությունների ձևավորմանը:
Թափուր աշխատատեղեր
Ներկայումս թափուր աշխատատեղեր չկան։ Եթե հետաքրքրված եք «ՌՈՔ Կապիտալ»-ի թիմին միանալու հնարավորությամբ, կարող եք ուղարկել Ձեր ինքնակենսագրականը։ Մենք կդիտարկենք այն և համապատասխան հնարավորության առկայության դեպքում կապ կհաստատենք Ձեզ հետ։

КАРЬЕРА В РОК КАПИТАЛЕ
РОК Капитал формирует культуру, где талант замечают, результат ценят, а развитие никогда не останавливается. Let’s ROQ together.
Создано для эффективности.
Разработано для людей.
В РОК Капитал мы убеждены: выдающиеся результаты создают выдающиеся люди. Именно поэтому мы инвестируем в среду, которая поддерживает рост, благополучие, признание и долгосрочное профессиональное развитие.
• Признание эффективности
• Финансовая гибкость
• Здоровье и благополучие
• Обучение и развитие
• Поощрение труда
Наши люди
Истории успеха наших сотрудников вдохновляют и мотивируют нас.
Эльмира Галумян
Руководитель департамента депозитарных, кастодиальных и расчетных операций
С момента создания депозитарных и кастодиальных услуг Компании благодаря преданной работе Эльмиры Галумян эти услуги стали эталоном качества в отрасли. Под её руководством Департамент депозитарных услуг РОК Капитал неоднократно удостаивался ежегодных наград Центральный депозитарий Армении в различных номинациях.
Амалия Чандоян
Руководитель регистрационного и кастодиального учета
Амалия присоединилась к команде РОК Капитал в 2022 году в качестве специалиста по ведению реестра и депозитарному обслуживанию. Благодаря ответственному подходу к работе, знаниям и последовательности в достижении результатов она быстро продвинулась по карьерной лестнице и была назначена старшим специалистом. В 2025 году Амалия возглавила направление ведения реестра и депозитарного обслуживания, взяв на себя руководство ключевыми процессами подразделения, обеспечение эффективности работы и поддержание высоких стандартов качества услуг. По словам Амалии, особенность РОК Капитал заключается в том, что здесь труд каждого замечают и ценят, что дает возможность расти и верить в то, что в правильной среде всегда можно достичь большего.
Мане Гаудян
Старший трейдер
Мане Гаудян работает в РОК Капитале в качестве брокера-дилера с 2019 года. Ее любят и уважают не только коллеги в компании, но и другие брокеры, работающие в сфере инвестиционных услуг в Армении. В 2023 году Армянская фондовая биржа назвала ее партнером, внесшим наиболее значительный вклад в процесс тестирования нового сервиса AMX Trader на фондовой бирже.
Эдгар Агабекян
Главный дилер
Эдгар Агабекян работает в компании с момента ее основания 30 лет назад. Именно Эдгар следит за тем, чтобы сделки выполнялись в установленные сроки и на наилучших условиях. В 2023 году он получил награду AMX award как партнер, внесший самый значительный вклад в тестирование новой биржевой платформы AMX Trader.
Эдвард Хачерян
Эдуард дважды занял первое место в конкурсе Virtual Stock Exchange в Ливане. Затем работал специалистом на торговом деске в местном BLOM Invest Bank. В конце 2020 года переехал на свою родину, в Армению, и присоединился к РОК Фандс в качестве специалиста по работе с клиентами. Благодаря своей страсти к финансовым рынкам, рыночной интуиции и высокой результативности работы, сегодня Эдуард вновь работат на торговом деске –уже в роли старшего трейдера в инвестиционной компании РОК Капитал.
Милена Гайфаджян
Руководитель международных кастодиальных и расчетных операций
Хотя Милена начала свой профессиональный путь в банковской сфере, важная часть её карьеры связана с РОК Капитал. Проработав некоторое время в банковской системе, она вернулась в РОК Капитал уже с богатым опытом и новыми профессиональными достижениями. Из 13 лет профессиональной деятельности 9 лет Милена посвятила работе в РОК Капитал. Сегодня она занимает должность руководителя направления международного депозитарного обслуживания и расчетных операций. По словам Милены, возвращение в РОК Капитал стало одним из самых важных решений в её профессиональной карьере. Сформировавшаяся здесь корпоративная культура, высокие профессиональные стандарты и уважительное отношение к людям создают среду, в которой можно постоянно развиваться и достигать новых успехов.
Самвел Саакян
Финансовый директор
Самвел начал свою карьеру в компании в должности руководителя отдела исследований, где заложил прочную основу аналитики и рыночной экспертизы. Глубокое понимание финансовых рынков и стратегического анализа естественным образом подготовило его к следующему этапу - переходу на позицию финансового директора. Самвел получил степень кандидата экономических наук в Российско-Армянском университете (Ереван) в 2007 году и в настоящее время является кандидатом на получение сертификата CFA (Level III).
Наш офис
Наш офис — не просто место для работы, но и современное пространство для творчества и общения, расположенное в самом центре столицы.
Корпоративные мероприятия
Наша команда умеет не только эффективно и с полной отдачей работать, но и по-настоящему хорошо проводить время вместе, отвлекаясь от повседневной рабочей рутины и наслаждаясь общением. Для нас корпоративные мероприятия это не просто приятный отдых, а возможность стать ближе друг к другу и создать теплую, позитивную атмосферу. А регулярный совместный отдых и неформальное общение помогают укреплять командный дух, формировать сплоченность и выстраивать отношения, основанные на доверии и взаимной поддержке.
Клубы по интересам
Нас объединяет не только работа, но и общие увлечения и время, проведенное вместе. У нас есть клубы по интересам, которые дают коллегам возможность общаться и вне рабочей среды, объединяясь вокруг общих увлечений - от спорта и путешествий до винной культуры, искусства и других тем. Конечно же, это способствует формированию более близких отношений внутри команды.
Открытые вакансии
В настоящее время открытых вакансий нет. Тем не менее, если вы заинтересованы в возможности присоединиться к команде РОК Капитал, вы можете направить нам свое резюме. Мы рассмотрим его и свяжемся с вами при появлении подходящей возможности.